Informacje o systemie

dLibra to pierwszy polski system do budowy bibliotek cyfrowych, jest on rozwijany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo - Sieciowe (PCSS) od 1999 roku. Rozpoczęcie prac nad tym systemem było efektem badań w zakresie bibliotek cyfrowych prowadzonych w PCSS już od 1996 roku. System dLibra jest obecnie najpopularniejszym tego typu oprogramowaniem w Polsce.

dLibra jest szeroko wykorzystywana przez instytucje takie jak biblioteki akademickie i publiczne do udostępniania cyfrowych postaci gromadzonych przez nie zbiorów. Instytucje te, wykorzystując sieć PIONIER i oprogramowanie dLibra, współtworzą polską platformę rozproszonych bibliotek cyfrowych. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną lista wdrożeń systemu dLibra. PCSS oferuje również szkolenia oraz pomoc techniczną z zakresu wykorzystania oprogramowania dLibra.

dLibra pcss pionier

Używamy plików cookies, by nieustannie zwiększać komfort przeglądania naszej strony internetowej. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o zapoznanie się z dokumentem Polityki Prywatności