Object

Title: Zabrali nam Polskę! Materiały źródłowe z lat 1942-1950 dotyczące losów polskich dzieci w Ugandzie (w świetle zasobów Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie)

PLMET:

click here to follow the link

Title:

Zabrali nam Polskę! Materiały źródłowe z lat 1942-1950 dotyczące losów polskich dzieci w Ugandzie (w świetle zasobów Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie)

Creator:

Pacholak, Marian

Subject and Keywords:

II Rzeczpospolita   szkolnictwo   deportacje   wywózki   imperium zła   ZSRR   kraj ocalenia   Persja   Iran   Afryka Wschodnia   polskie osiedla w Ugandzie   szkoły dla dzieci i młodzieży   londyńskie archiwalia i dokumenty   internetowe wspomnienia   fotografie   spis polskich uchodźców

Abstract:

Niniejsza publikacja zbiera, najczęściej po raz pierwszy, materiały i dokumenty (przekazy źródłowe i świadectwa zdarzeń) o jednej z wygranych przez nas bitew, choć nie militarnych, lecz nie mniej istotnych. Dotyczy ocalałych i co wydaje się szczególnie ważne przypomnianych tu także imiennie, poprzez autorskie opisy i fotografie – z górą sześciu tysięcy mieszkańców ugandyjskich osiedli Koja i Masindi – pochodzących głównie z Kresów Wschodnich, przede wszystkim kobiet i dzieci: uratowanych dzięki zapobiegliwości władz polskich, materialnej pomocy aliantów zachodnich oraz pracy setek osób wrażliwych na cierpienia ofiar najmniej w tej i w każdej wojnie winnych.

Place of publishing:

Wrocław

Publisher:

Publishing House eBooki.com.pl  
Wydawnictwo eBooki.com.pl   www.ebooki.com.pl

Date issued:

2019

Detailed Type:

e-książka

Identifier:

oai:www.bibliotekacyfrowa.pl:95826   ISBN 978-83-65653-50-5

Language:

pol

Rights holder:

Copyright by Marian Pacholak

Autor opisu:

TK

Object collections:

Last modified:

Jan 25, 2023

In our library since:

Jul 3, 2019

Number of object content hits:

2 619

Number of object content views in PDF format

2767

All available object's versions:

https://www.bibliotekacyfrowa.pl/publication/102832

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH (DC)

OAI-PMH (METS)

This page uses 'cookies'. More information